Aktualności

 • Samotna wyspa wolności

  12 września 2017 r.

  Za nami już 89. miesięcznica smoleńska. Wyznawcy kultu smoleńskiego w asyście policjantów z całego kraju po raz kolejny zawłaszczyli przestrzeń publiczną Krakowskiego Przedmieścia, aby posłuchać deklaracji politycznych Jarosława Kaczyńskiego. Już od sobotniego wieczoru barierki przecinały Trakt Królewski na wysokości ul. Karowej, a autobusy miejskie zmuszone były jeździć objazdami.

  W krótkim przemówieniu prezesa Kaczyńskiego w ramach „spotkania modlitewnego” poświęconego pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej, zabrakło przekazu dotyczącego wyników działań podkomisji smoleńskiej, ekshumacji czy kolejnych pomników w zabytkowej części stolicy. Nie zabrakło jednak deklaracji, że w budowie IV RP nie pójdzie na żaden kompromis, a w walce o urzeczywistnienie swojej archaicznej wizji kraju, nie powstrzyma go nawet całkowita izolacja Polski w strukturach europejskich, co zresztą dzięki polityce PiS postępuje z każdym dniem.

  Zadać sobie trzeba zatem pytanie z kim walczy, kto jest jego przeciwnikiem? Donald Tusk, którego obarcza odpowiedzialnością za śmierć swego brata, a tak naprawdę za 8 lat bycia w opozycji, Unia Europejska upominająca się o przestrzeganie przez Polskę rządzoną przez PiS podstawowych zasad leżących u podstaw demokracji i solidarności międzyludzkiej, czy może ponad 60 procent społeczeństwa, które nie popiera jego polityki? Jako główny kreator nastrojów w Polsce coraz bardziej radykalizujący swój przekaz, Jarosław Kaczyński dzieli społeczeństwo skuteczniej niż komunistyczne władze PRL, co wraz z trumnami ofiar smoleńskich staje się fundamentem IV RP. Czy trwałym, czas pokaże. Sam prezes powiedział przecież, że niezbędna jest cierpliwość.
  Powrót na stronę główną

Człokowie Zespołu ParlamentarnegoZobacz pełny skład Zespołu