Aktualności

 • Nas to nie dotyczy

  13 września 2017 r.

  Większości Polaków nie interesuje już tragedia smoleńska. Uważają, że ta sprawa ich nie dotyczy, gros wątpliwości zostało wyjaśnionych i należy zająć się sprawami ważniejszymi. Cześć zaś z przekory dla Antoniego Macierewicza i jego agresywnego przekazu ostentacyjnie ignoruje tę tematykę.

  Czy słusznie? Fakt, sprawa przeciągana jest przez polityków PIS nieprzyzwoicie długo. Do zagadnienia zniechęca też ich jawny cynizm w przedmiotowym wykorzystywaniu wypadku z 10 kwietnia 2010 do zbijania kapitału politycznego wśród konserwatywnego elektoratu. Ostatnio zauważyć można, że katastrofa staje się tematem zastępczym dla naprawdę poważnych problemów, z jakimi boryka się kraj.

  Okazuje się, że zdarzenie wraz z toczącymi się sporami wokół niej ma na nas olbrzymi wpływ. PiS-owi udało się, jak nikomu wcześniej podzielić Polaków w tej i innych kwestiach. Kłamstwa polityków na temat katastrofy smoleńskiej mają olbrzymi wpływ na politykę zagraniczną i wizerunek naszego kraju.

  Wskazać należy również, że na przestrzeni lat kosztuje każdego z nas realne pieniądze. Za przykład posłużyć może kwota ponad 85 milionów złotych wypłaconych w ramach odszkodowań dla rodzin ofiar katastrofy. Dalej, niewspółmiernie duży do braku efektów prac, budżet podkomisji smoleńskiej, również liczony w milionach złotych. Co miesiąc łożymy 700 tysięcy złotych na ochronę politycznych wystąpień Jarosława Kaczyńskiego, co daje dodatkowe 5 mln złotych do zapowiadanej jako ostatniej, 96 miesięcznicy.

  O kosztach mniej policzalnych, ale które przyjdzie nam ponieść w przyszłości też trzeba pomyśleć. A może strach o tym myśleć?
  Powrót na stronę główną

Człokowie Zespołu ParlamentarnegoZobacz pełny skład Zespołu