Aktualności

 • Doniesienia prasy zagranicznej nt. Bartosza Kownackiego

  13 lipca 2017 r.

  W ostatnich dniach opinię publiczną w Polsce i w Europie poruszyły wyniki dziennikarskiego śledztwa prasy zachodniej, według którego sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Bartosz Kownacki w trakcie jego wizyty podczas wyborów w Rosji w roku 2012 pojawił sie tam w towarzystwie niekryjących swoich prorosyjskich sympatii Mateusza Piskorskiego, Mariana Szołuchy i Andrzeja Romanka.

  Należy przypomnieć, że Mateusz Piskorski to założyciel prokremlowskiego Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych (ECAG) i partii Zmiana oraz członek Sojuszu Europejskich Ruchów Narodowych (AENM). W maju 2016 roku Piskorski został zatrzymany przez funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a Prokuratura Krajowa postawiła mu zarzut z art. 130 kk (udział w działalności obcego wywiadu przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej).

  Marian Szołucha był zaledwie przez kilka dnia członkiem rady nadzorczej PGZ. Zrezygnował z zasiadania w radzie po tym jak pod jego adresem skierowano oskarżenia m.in. o powiązania z ww. ECAG i prorosyjskie poglądy.

  Andrzej Romanek to częsty obserwator wyborów i prorosyjskich referendów w byłych republikach związku radzieckiego.

  Pytań wokół Ministerstwa Obrony Narodowej pod rządami Antoniego Macierewicza i powołanych przez niego współpracowników przybywa z każdym dniem. Racja stanu oraz wiarygodność Polski, jako członka NATO wymaga, aby wszystkie te niejasności jak najszybciej zostały wyjaśnione.


  Powrót na stronę główną

Człokowie Zespołu ParlamentarnegoZobacz pełny skład Zespołu