Aktualności

 • Polska pomnikami stoi… smoleńskimi

  18 sierpnia 2017 r.

  15 sierpnia odsłonięto w Ossowie kolejne pomniki ofiar katastrofy smoleńskiej. Zgodnie z najnowszymi obliczeniami podobnych miejsc pamięci w całej Polsce jest już ponad 400.

  Upamiętnia się głównie prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Fundują je gminy, mieszkańcy miast i wsi. Jak przystało w przypadku kultu jednostki. Najdłużej opierała się Warszawa, ale ona również, nomen omen, poległa. W lipcu br. mazowiecki konserwator zabytków odebrał władzę stołecznemu konserwatorowi w zakresie ochrony Krakowskiego Przedmieścia. Tam właśnie komitet budowy pomników smoleńskich ściśle związany z PIS-em zlokalizować chce, co najmniej dwa, w tym jedne wyjątkowo okazały, monumenty upamiętniające wypadek TU-154 z 10 kwietnia 2010 roku.

  Pomniki, tablice, drzewa, patronaty, a nawet trawniki przed kościołami, rosną jak grzyby po deszczu. A przed nami wybory samorządowe i realizacja ustawy dekomunizacyjnej. Dotychczas pomysły PIS-u związane z pomnikami, tam gdzie był w mniejszości, były blokowane. Teraz nic ich nie powstrzyma.

  Historia jednak pokazuje, że pomniki nie są wieczne.
  Powrót na stronę główną

Człokowie Zespołu ParlamentarnegoZobacz pełny skład Zespołu