Aktualności

 • Mistrz poezji smoleńskiej w kanonie lektur szkolnych

  22 sierpnia 2017 r.

  W nowym kanonie lektur szkolnych nie będzie Bułhakowa, Schulza, Witkacego. Pojawił sie za to zasłużony politycznie Wojciech Wencel. Wsławił sie wierszami poświęconymi katastrofie prezydenckiego samolotu z 10 kwietnia 2010 roku. Obecny bard smoleński za swoją twórczość został nagrodzony już wcześniej, kiedy to na początku roku prezydent Andrzej Duda podjął decyzję o przyznaniu mu nagrody "Zasłużony dla Polszczyzny". Wencel przekonany jest, ze katastrofa smoleńska winna być dla każdego Polaka głównym punktem życia. Uważa, że stała się zaczątkiem powrotu Polski do mesjanizmu.

  Należy przypomnieć, że od tej decyzji kategorycznie odcięła się Rada Języka Polskiego PAN, wskazując: "zaangażowane politycznie teksty publicystyczne, które zaprzeczają idei etyki słowa: użyty w nich język zamiast łączyć, dzieli, jest nacechowany pogardą wobec osób myślących inaczej niż autor".

  Wpisując Wencla na listę lektur, minister Zalewska udawania, ze nie zależy jej na wychowaniu nowego światłego, otwartego na świat pokolenia.
  Powrót na stronę główną

Człokowie Zespołu ParlamentarnegoZobacz pełny skład Zespołu