Aktualności

 • Rozsądny głos Kościoła

  23 sierpnia 2017 r.

  W czasach, kiedy kościół katolicki albo milczy, albo ustami abp Marka Jędraszewskiego porównuje uczestników kontrmanifestacji podczas miesięcznic do esbeków, dobrze jest usłyszeć rozsądny głos reprezentanta Kościoła.

  W wywiadzie udzielonym redakcji wiadomo.co, biskup Tadeusz Pieronek bardzo krytycznie ocenił politykę partii rządzonej przez Jarosława Kaczyńskiego. Zarzutów jest bardzo dużo, począwszy od pogwałcenia Konstytucji, przez ksenofobię, rasizm po niebezpieczne zapędy autorytarne.

  Jego zdaniem, miesięcznice smoleńskie nie mają nic wspólnego z żałobą i zadumą, będąc elementem wyrachowanej gry politycznej nastawionej na osiągnięcie konkretnych profitów politycznych. Wyraził też nadzieję, że „religia smoleńska” samoistnie straci impet i znaczenie. Nie umknęło jego uwadze, że 18 sierpnia zabrakło Jarosława Kaczyńskiego nad grobem brata na Wawelu.

  Jego obawy budzi jedynie fakt, że mimo braku dowodów na zamach w Smoleńsku i potwierdzenia przez prokuraturę wszystkich dotychczasowych ustaleń Komisji Millera, prezes PIS-u będzie robił wszystko, aby niezależnie od dowodów forsować „swoją prawdę" o katastrofie z 10 kwietnia 2010 roku.

  Rozmowę zakończyło znamienne zdanie:
  -Jakby ksiądz biskup spotkał Jarosława Kaczyńskiego, to co by mu powiedział?
  -Myślę, że nic. Szkoda słów.


  Powrót na stronę główną

Człokowie Zespołu Parlamentarnego



Zobacz pełny skład Zespołu