Aktualności

 • Maskirowka - taktyka dezinformacji

  24 lipca 2017 r.

  Maskirowka to permanentna dezinformacja, oszukiwanie, niedopowiedzenia i zaprzeczanie mające na celu zmylenie przeciwnika. Strategię tę stosują z powodzeniem rosyjskie służby wojskowe i wywiadowcze. Stosuje się ją nie tylko na polach bitew i podczas operacji szpiegowskich, ale również na olbrzymią skalą m. in. w Internecie. Jest istotnym elementem tzw. wojny hybrydowej.

  Czy szerzenie nieprawdziwych, niesprawdzonych tez, rzucanie bezprzedmiotowych oskarżeń, używając do tego środków publicznych z wykorzystaniem wysokiego stanowiskach w strukturach rządu nie spełnia tej definicji?

  Od roku 2011 Antoni Macierewicz snuje niepoparte dowodami tezy o zamachu jakiego rzekomo dokonano w Smoleńsku. Obecnie ma sposobność do spreparowania takowych dowodów, powołując podkomisję, która odrzuca badania i opinie specjalistów i naukowców przeczących teoriom zamachów i wybuchów na pokładzie, zgadzających się zaś z potwierdzonymi już wynikami zawartymi w raporcie KBWL LP z 2011 roku.

  Antoni Macierewicz przyjął również taktykę rozpowszechniania niedopowiedzeń, kierowania oskarżeń pod adresem bliżej niezidentyfikowanych instytucji i osób. Wspominał o tym nawet prof. Bogusław Wolniewicz, związany przecież ze środowiskiem Radia Maryja i Naszego Dziennika. Na swoim wideoblogu dostępnym w serwisie YouTube (Co sądzić o Maciarewiczu) 8 października 2015 roku, tj. w przeddzień wyborów wygranych przez PIS, ostrzegał przed obecnym ministrem obrony narodowej.

  Ostatnio coraz częściej pojawiają się niepokojące informacje dot. niejasnych, prorosyjskich powiązań ministra Macierewicza. Maskirowka też została wymyślona na wschodzie.


  Powrót na stronę główną

Człokowie Zespołu ParlamentarnegoZobacz pełny skład Zespołu