Aktualności

 • Opus magnum Macierewicza

  25 października 2017 r.

  Zarówno prezydent Andrzej Duda, jaki i Jarosław Kaczyński sprzeciwiają się publikacji opus magnum Antoniego Macierewicza, czyli aneksu do raportu z likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych z roku 2007.

  Publikacja głównego raportu, opracowanego przez zespół pod kierownictwem, wtedy posła Macierewicza, spowodowała duże zamieszanie nie tylko na scenie politycznej. Z uwagi na dużą liczbę szczegółów na temat działania polskich służb specjalnych, raport ten poważnie podważył wiarygodność polskiego wywiadu, który nigdy nie wrócił do dawnej świetności. Było to jednoznaczne ze zniszczeniem ochrony wywiadowczej naszego kraju. Dodatkowo państwo polskie musiało wypłacić wysokie odszkodowania osobom niesłusznie oskarżonym przez obecnego ministra obrony. Przypomnieć należy, że Lech Kaczyński będący wtedy prezydentem, stanowczo odmówił publikacji efektów prac Macierewicza, argumentując swoją decyzję niekonstytucyjnością i publicystycznym charakterem aneksu, niepopartym faktami.

  Co zawiera aneks Macierewicza, zgodnie z najnowszymi sondażami polityka wzbudzającym największą nieufność wśród obywateli? Czy naprawdę ma oczyścić Polskę z tzw. złogów komunistycznych i wrogów państwa? Warto się zastanowić też, czy aneks nie zawiera ustaleń niewygodnych również dla obecnej władzy. Minister chce pozbyć się swoich przeciwników jednocześnie z lewej, środka i z prawej?


  Powrót na stronę główną

Człokowie Zespołu ParlamentarnegoZobacz pełny skład Zespołu