Aktualności

 • Wet za wet?

  3 sierpnia 2017 r.

  Rosyjska gazeta ""Izwiestija" informuję o reakcji Moskwy na wieść o podpisaniu przez prezydenta RP 17 kwietnia 2017 roku noweli ustawy o dekomunizacji, która reguluje m. in. kwestie usunięcia obiektów budowlanych o charakterze nieużytkowym, np. pomników gloryfikujących ustrój totalitarny (czyt. demontaż pomników żołnierzy radzieckich).

  Powołując się na informacje z rosyjskiego MSZ, dziennik pisze o konsekwencjach i działaniach asymetrycznych ze strony Moskwy w odpowiedzi na nieprzyjazne w jej ocenie działania polskiego rządu.

  Wśród działań branych pod uwagę są sankcje polityczne, rozpowszechnienie problemu na arenie międzynarodowej, a przede wszystkich sankcje polityczne i ograniczenie relacji gospodarczych W odpowiedzi na przyjęte przez Polskę prawo, szef komisji spraw zagranicznych Rady Federacji zapowiedział brak opieki nad polskimi obiektami memorialnymi, do których należy zaliczyć również miejsce katastrofy w 2010 roku polskiego samolotu prezydenckiego w Smoleńsku.

  Abstrahując od oceny asymetrii działań Moskwy, nasuwa się pytanie czy obecnie rządzący RP są zdolni do przewidywania międzynarodowych skutków podejmowanych przez siebie decyzji?


  Powrót na stronę główną

Człokowie Zespołu ParlamentarnegoZobacz pełny skład Zespołu