Aktualności

 • Kłamstwa kolejnego ministra rządu premier Szydło

  5 października 2017 r.

  Oczywistym jest, że minister Antoni Macierewicz jest liderem w generowaniu kłamstw dotyczących katastrofy smoleńskiej. Po pietach jednak depcze mu minister, jeszcze, Witold Waszczykowski. Szef dyplomacji, nad którym zbierają się coraz ciemniejsze chmury gniewu Jarosława Kaczyńskiego, w swoich licznych wystąpieniach skarży się na brak współpracy ze stroną rosyjską w spawie wydania wraku TU-154M. Nie sposób policzyć, ile razy zapewniał o prężnych działaniach swego resortu w tym zakresie. Deklarował również zaangażowanie struktur międzynarodowych w ten proces, w tym Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w Hadze. Miedzy innymi 6 kwietnia 2017 r., w „Salonie politycznym Trójki" wspomniał o konieczności udzielenia ministerstwu pomocy w wystosowaniu skargi do trybunału „ze strony zewnętrznego podmiotu, poważnej, międzynarodowej kancelarii prawnej”.

  Okazuje się, że do dnia dzisiejszego nie zrobił absolutnie nic w tym zakresie. Jak wynika z odpowiedzi Jana Dziedziczaka, Sekretarza Stanu, w MSZ decyzja o złożeniu skargi w sprawie zwrotu wraku samolotu Tu-154M nie została jeszcze podjęta i nadal tylko rozważna jest możliwość jej złożenia. Poinformował również, że ministerstwo nigdy nie konsultowało skargi do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w Hadze z międzynarodowymi kancelariami prawniczymi.

  W sprawie zwrotu wraku nadal niewiele się dzieje. Jak widać, wynika to w znacznej mierze z bezczynności ministra Waszczykowskiego. Oznacza to, że w tej sprawie minister kłamał. Nie on jeden…


  Powrót na stronę główną

Człokowie Zespołu ParlamentarnegoZobacz pełny skład Zespołu