Aktualności

 • Zmarł Bogusław Wolniewicz

  7 sierpnia 2017 r.

  4 sierpnia 2017 zmarł Bogusław Wolniewicz - filozof, logik profesor nauk humanistycznych, publicysta związany głównie z Radio Maryja, znany również z często kontrowersyjnych wypowiedzi. Jego światopogląd nie przeszkadzał mu w ostrej krytyce rządów PIS i dobrej zmiany, smoleńskiej obsesji Jarosława Kaczyńskiego, a szczególnie teorii zamachów rozpowszechnianych przez Antoniego Macierewicza. Należy przypomnieć, że uważał Ministra Obrony Narodowej za szkodliwego ekstremistę. Twierdził, że ponowne badanie zbadanej katastrofy jest działaniem antypolskim i niepotrzebnie drażni Rosję. Zdaniem profesora, Macierewicz nie potrafi udowodnić swoich hipotez, zaś powołaną przez niego podkomisję uznawał za niewiarygodną. Jego znaniem jedynym aspektem wartym dodatkowego wyjaśnienia był bałagan organizacyjny towarzyszący wyjazdowi polskich delegacji do Smoleńska. Uważał, że u podstaw tego bałaganu leżał spór miedzy Donaldem Tuskiem a braćmi Kaczyńskimi. Był też zdecydowanym przeciwnikiem upamiętnienia Lecha Kaczyńskiego pomnikiem na Krakowskim Przedmieściu.

  Warto też zauważyć, że podczas niedawnego wywiadu dla TV Republika przeprowadzanym przez Ewę Stankiewicz zarzucił dziennikarce powtarzanie karygodnych bujd o zamachu na samolot prezydencki i po kilku minutach przerwał wywiad.

  Odejście naukowca będzie z pewnością ogromną stratą polskiej prawicy tym bardziej, że rzadko można tam spotkać osoby, które bezkompromisowo obnażają hipokryzję działań obecnie rządzących i prorządowych dziennikarzy.


  Powrót na stronę główną

Człokowie Zespołu ParlamentarnegoZobacz pełny skład Zespołu