Aktualności

 • Nowe standardy

  8 stycznia 2018 r.

  Standard #1
  W zeszłotygodniowej rozmowie z telewizją Republika, która stała się oficjalnym i najważniejszym medium obecnej władzy, nie zaś podczas oficjalnej konferencji prasowej, dr Nowaczyk, przez niektórych błędnie lub celowo tytułowany profesorem, poinformował, że w kwietniu 2018 roku przedstawi efekt prac podkomisji smoleńskiej.

  Standard #2
  Już samo powołanie podkomisji smoleńskiej w 2015 roku naruszało prawo, a jej członkowie nie spełnili podstawowych wymogów, jakie spełniać winni badacze wypadków lotniczych.

  Standard #3
  Badając przyczyny katastrofy smoleńskiej, członkowie podkomisji nigdy nie byli na miejscu jej zdarzenia i nigdy nie badali wraku samolotu TU-154M. Rekonstrukcji poszczególnych elementów samolotu dokonywali na podstawie zdjęć wykonanych przez ekspertów komisji powołanej w 2010 roku, której członkom zarzucają teraz niekompetencje i fałszowanie wyników prac nad raportem opublikowanym w 2011 roku.

  Standard #4
  Nową praktyką nazwać należy również montowanie zdjęć z fragmentów innych fotografii i uznawanie ich za wiarygodne dowody, zaś nagrania odsłuchiwane bezpośrednio z urządzeń rejestrujących prace w kokpicie- fałszerstwem.

  Standard #5
  Teraz te gremium tworzyć będzie raport techniczny, czym stworzyło kolejny nowy standard. W praktyce, w procesie badania zdarzeń lotniczych opracowywane i publikowane są raporty wstępne, pośrednie, końcowy, ewentualnie oświadczenia tymczasowe.

  Standard #6
  Skupiając się głównie na skutkach wypadku z 10 kwietni a 2010 roku, przeczą ponad 100-letniej praktyce badania zdarzeń lotniczych, w której najważniejsze jest ustalenie przyczyn konkretnego zdarzenia lotniczego i ustalenie działań zapobiegających popełnianiu tego typu błędów w przyszłości.

  Standard #7
  Kolejnym novum stać się może to, że zapowiedziany raport techniczny nie będzie zawierał kompletnym informacji. Istnieje ryzyko, że nie zostanie podpisany przez jego autorów.
  To tylko podsumowanie pewnych faktów. Wnioski proszę wysnuć samodzielnie i ocenić wiarygodność dokumentu, który poznamy wiosną tego roku.
  Powrót na stronę główną

Człokowie Zespołu ParlamentarnegoZobacz pełny skład Zespołu