Aktualności

 • Wielka czystka

  9 stycznia 2018 r.

  Kwestia, czy minister Macierewicz zostanie dziś odwołały czy zostanie jeszcze na trzy miesiące, ma niewielkie znaczenie. Ważniejszym jest, że powierzenie mu kurateli nad ponownym badaniem wypadku TU-154M, zbadanego już przez specjalistów, było katastrofą. Brzemienną w skutki dla polityki wewnętrznej i zagranicznej, nauki i relacji społecznych. Pan Macierewicz, który ze Smoleńska uczynił sobie, co zabrzmieć może nieprawdopodobnie, sposób na życie, nie tylko polityczne, zmienił też życie innych ludzi.

  W 2016 roku, kiedy PiS doszedł do władzy, wielu członków Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego w składzie powołanym dla zbadania wypadku samolotu prezydenckiego w kwietniu 2010, zostało zmuszonych do rezygnacji z pracy. Aby pozbyć się innych, zmieniano prawo. Część zdegradowano lub zmuszono do zmiany miejsca wykonywania pracy na oddalone o kilkaset km od domu. Inni, aby zachować swoje stanowiska musieli ukryć fakt bądź zachować milczenie na temat swego udziału w pracach tzw. komisji Millera. Przypomnieć należy również próbę inicjatywy, na szczęście nieudanej, odebrania tytułów naukowych niektórym ekspertom byłej KBWL LP.

  Tym samym instytucje dotychczas ich zatrudniające straciły nie tylko zasłużonych pracowników o olbrzymim doświadczeniu i dorobku zawodowym, ale również utraciły wiarygodność i autorytet wśród partnerów np. z zagranicy.

  Antoni Macierewicz w dużej mierze odpowiedzialny jest za osłabienie polskiej armii, utratę wiarygodności wśród zagranicznych patentów. Odpowiedzialny jest również za załamane kariery ludzi, który mieli i maja odwagę wytykać mu kłamstwa i indolencje.


  Powrót na stronę główną

Człokowie Zespołu ParlamentarnegoZobacz pełny skład Zespołu