Aktualności

  • Bezkarność "ekspertów" Macierewicza

    9 lutego 2018 r.

    W styczniu 2018 z ust Wiesława Biniendy, członka podkomisji działającej oficjalnie przy Ministerstwie Obrony Narodowej, dowiedzieliśmy się, że 10 kwietnia 2010 roku z Smoleńsku dokonano zamachu na życie prezydenta RP, Lecha Kaczyńskiego. Jako sprawcę, Wiesław Binienda wskazał naszego sąsiada, Federację Rosyjską. Tak kategoryczne stwierdzenie winno wywołać natychmiastową reakcje polskiego rządu, w szczególności resortu spraw zagranicznych.

    MSZ w odpowiedzi na pytanie o reakcję oficjalnie oznajmiło, że nie czuje się kompetentne do komentowania indywidualnych wypowiedzi członków owej podkomisji. MSZ priorytetowo traktuje wszystkie kwestie wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej, jednak w związku z wynikami tej konkretnej ekspertyzy i opinii prof. Biniendy nie podejmowano działań ze strony resortu, w tym konsultacji z sojusznikami w NATO lub w ramach UE.

    Czy tym samy ministerstwo reprezentujące rząd PiS dało przyzwolenie na kompromitację polskich interesów narodowych i polskiej racji stanu?Człokowie Zespołu ParlamentarnegoZobacz pełny skład Zespołu