Aktualności

 • Logika polityczna PIS…

  9 sierpnia 2017 r.

  Wczoraj Prezydent Andrzej Duda, konstytucyjny zwierzchnik sił zbrojnych odmówił wręczenia zaplanowanych na 15 sierpnia nominacji generalskich i admiralskich. W jego imieniu BBN poinformował, że decyzja ta podyktowana jest brakiem uzgodnień w ramach nowego kierownictwa i dowodzenia Siłami Zbrojnymi RP.

  Dymisja ministra obrony narodowej w standardowych warunkach dokonałaby sie jeszcze dziś, gdyż jest to wyraźny sygnał o braku zaufania do podejmowanych przez szefa MON decyzji personalnych, organizacyjnych i ideologicznych.

  Żadnej reakcji Prezesa Rady Ministrów nie wywołały wcześniejsze mniej lub bardziej poważne przewinienia ministra, np. rejterada Berczyńskiego, kompromitujące efekty prac podkomisji smoleńskiej, nieprawdopodobna kariera Misiewicza, czy ostatnio przywoływane silne powiązania z wywiadem rosyjskim.

  Jak tym razem zachowa się premier Beata Szydło, w sytuacji gdy dalszy konflikt na linii Prezydent - MON doprowadzić może do jeszcze poważniejszego kryzysu w szeregach armii, systematycznie osłabianej przez szefa tego resortu? Pytanie to jednak wydaje się być retorycznym.


  Powrót na stronę główną

Człokowie Zespołu ParlamentarnegoZobacz pełny skład Zespołu